Abp Ignacy Tokarczuk o parafii Szufnarowa

 

 

 

Fragnent książki abpa Ignacego Tokarczuka „Kazania pod specjalnym nadzorem” (Michalineum 1996), strony: 103-104: Dnia 14 IV 1971 r. na uroczystościach perygrynacyjnych w Szufnarowej pow. Strzyżów:

 

„Wędrując po tych uroczystościach mogę wam dzisiaj powiedzieć, że żadna z placówek duszpasterskich nie włożyła tyle wysiłku i trudu w przygotowanie się do tej uroczystości, co właśnie np. Szufnarowa. Bo nie tylko po królewsku ubraliście całą wioskę, ale właśnie na tą uroczystość przygotowaliście sobie świątynię i dlatego, Najmilsi, chociaż była w blisko 400 parafiach MB, to jako pasterz diecezji wam uroczyście stwierdzam, że wyście na to przygotowanie zrobili najwięcej. I dlatego wam dzisiaj razem z waszym duszpasterzem wyrażam moje serdeczne podziękowanie, Najmilsi, i uznanie, bo naprawdę jest za co. Bo nawet w takich trudnych czasach daliście przykład całej okolicy, że nawet w tych czasach tak trudnych jak się chce, można wszystko zrobić. I wyście zrobili. Dlatego za ten trud ofiarny, za tę pracę, za te postawę, solidarność, za tego dobrego ducha i narodowego, i religijnego, wszystkim wam dziękuję.
W szczególności waszemu duszpasterzowi tutaj obecnemu księdzu proboszczowi z Niewodnej, który dał tutaj tyle inicjatywy i wysiłku i wszystkim wam, Najmilsi, dzieciom, młodzieży, starszym nie chciałbym nikogo pominąć. I tę ofiarę Mszy św. złożymy wspólnie dzisiaj w intencji wszystkich, którzy tutaj dołożyli trudu i wysiłku do tego, ażeby ten dom Boży był, ażeby ta okolica tak oddalona od świątyni, od parafii, miała swój ołtarz, miała co niedzielę, święto i dzień powszedni swoją Mszę św., swoje Słowo Boże. I w tych warunkach takich trudnych wyrosło wspaniałe dzieło, które będzie świadectwem dla przyszłych pokoleń. A jest to świadectwem dla całej okolicy. I dlatego świątynia każda jest miejscem uświęcenia. I dlatego błogosławiony jest dzień dla tej miejscowości, która posiada swoją świątynię, zwłaszcza świątynię, której nie było, świątynię, która rozpoczyna swoje życie.”

 

Licznik odwiedzin:

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Aktualny czas w Polska:

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

 

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

 

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

 

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

 

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

 

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać. 

 

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

 

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej