Dzień Godzina Data Intencje
Poniedziałek 18:00 15.04.2024 + Edward Wajda z int. wnuków Mateusza Mariusza Marcina z rodzinami
18:30 + Stanisława Petka – koniec mszy świętych gregoriańskich
Wtorek 7:00 16.04.2024 + Jozef Wajda z int. uczestników pogrzebu

+ Kazimierz Kwolek z int. wnuczki Joanny z rodziną

+ Krzysztof Żołnierowski z int. Matki chrzestnej Wiesławy

+ Krzysztof Żołnierowski z int. wujka Kostka z rodziną
18:00 + Piotr Duwer w 30 dzień po śmierci z int. rodzeństwa
 Piątek 18:00

+ Marek Drygaś z int. chrześnicy Magdaleny
Sobota 17:00 20.04.2024 + Edward Wajda z int. wnuków Mateusza Mariusza Marcina z rodzinami
18:00 + Marek Drygaś z int. chrześniaka Kordiana
Niedziela 7:00 21.04.2024 + Piotr Duwer – greg.
9:00 + Maria Edward Wójcik i zmarłych z rodziny
11:00 + Kazimierz Saletnik z okazji 22 rocz. śmierci z int. córki Małgorzaty z mężem

1 Trzecia Niedziela Wielkanocna.

2. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i proszę następujące osoby.

Gierlak Lucyna, Drygaś Janina, Furtek Barbara, Petka Marek.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• Niedz. – dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
Po mszy św. o godz. 9:00, zmiana tajemnic różańcowych.
• Śr. – Nowenna do Świętego Józefa i modlitwa o dobra śmierć.
• Pt. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
• Niedz. – W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

4.
Pierwsza Niedziela – 05 maja 2024 r. - mszy św. na cmentarzu o godz. 14:00.
Pierwsza Komunia święta – 12 maja 2024 r. - na mszy św. o godz. 11:00.
Rocznica Pierwszej Komunii świętej – 19 maja 2024 r. - na mszy św. o godz. 11:00.

5. Msze św. sprawowane poza parafią:

+ Rozalia Ząbik – greg. – od 1 do 30 kwietnia 2024 r. – przez ks. Adama Prącik proboszcza
parafii Małastów.
+ Edward Ziobro – greg. – od 1 do 30 kwietnia 2024 r. – przez ks. Krystiana Winiarskiego.

6. Na sobotę, 1 czerwca 2024 r. planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Rożańca
na Jasną Górę. Prosimy, aby zachęcić członków parafialnych Róż Różańcowych do udziału
w tej pielgrzymce. W celu koordynacji wyjazdu z naszej diecezji prosimy o zgłaszanie grup
do wyznaczonych księży dziekanów..

7.Dziękuję za ofiary na cele parafialne

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom życzę wielu łask Bożych a gościom miłego pobytu.

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia z Parafii został utworzony profil parafii na stronie  Parafia Szufnarowa na facebooku

Licznik odwiedzin:

Kliknij aby powiększyć
Aktualny czas w Polska:

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej